Keyif Boutique Hotel

Doğanın içerisinde eşsiz yeşil bitki örtüsü ile harika bir tatil için tüm misafirlerimizi tesisimize bekliyoruz. Tesisimiz konaklama dışı restaurant bölümüyle de misafirlerimizin kulllanımınada açıktır. Konaklama için rezervasyonlarınızı sitemiz üzerinden veya telefon aracılığı ile yaptırabilirsiniz. Tüm doğa insanlarını tesisimizde güzel ve keyifli anlar yaşamak için bekliyoruz

Sizleri haberdar edelim

Aileniz ile Birlikte Yapabileceginiz En iyi Aktivitler

Kısa tatillerin ve günübirlik gezilerin en çok tercih edilen adreslerinden biri olan Şile, tatilcilere hem tarihi zenginlikler hem de doğal varlıklar açısından pek çok güzellik sunuyor.

İstanbul'a araçla 30 dakika mesafede yer alan Şile, Karadeniz sahilinin en popüler tatil beldelerinden biridir. Oldukça eski bir yerleşim yeri olan Şile, özellikle yaz aylarında pek çok turisti ağırlamaktadır. Şile'de ne yapılır, nereler görülmeli diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz. Şile pek çok tarihi kalıntıya ev sahipliği yapan, oldukça eski bir sahil kasabasıdır. Şile geziniz sırasında Cenevizliler tarafından inşa edilen Şile Kalesi'ni, Rumlar'dan kalan tarihi köprüleri, çeşmeleri ve kilise kalıntılarını, Hanımsuyu Çeşmesi'ni görebilir, Şile'nin geçmişine yolculuk yapabilirsiniz. Ülkemizin en büyük deniz fenerlerinden birine ev sahipliği yapar Şile. Kasabay hakim bir tepe üzerine kurulu olan ve 60 m yüksekliğe sahip olan Şile Feneri'ni mutlaka görün. Fenerin hemen yanında yer alan restoranda, eşsiz Karadeniz manzarası eşliğinde keyifli bir yemek ya da kahve molası verebilirsiniz. Eğer yaz aylarında Şile'yi ziyaret ettiyseniz Karadeniz'in serin sularında yüzmeyi ihmal etmeyin. Şile'de oldukça geniş ve tertemiz bir kumsal vardır. Denizin ve güneşin keyifini çıkarmadan Şile'den dönmeyin. Şile'nin yakınlarında yer alan köylerin tamamı ormanlarla kaplıi yemyeşil alanlara sahip. Dilerseniz bu civar köylerde, doğa ile iç içe yürüyüşler yapabilir veya piknik yapabilirsiniz. Yalnızca yaz aylarında değil; diğer mevsimlerde de Şile pek çok ziyaretçiyi ağırlıyor. Bunda en önemli etken ise Şile'nin herkesçe biline lezzetleri balıkları ve deniz ürünleri. Her daim taze deniz ürünlerini bulabileceğiniz Şile'de dilerseniz sahildeki balık restoranlarından birinde, dilerseniz limandaki balıkçı teknelerinden birinde balığınızı yiyebilirsiniz. Şile denince akla ilk gelen şeylerden biri de Şile bezidir. Dünyaca ünlü bu bezden yapılan kıyafetler, ev dekorasyonunda kullanılan deforatif eşyalar eve giderken kendinize ve yakınlarınıza alabileceğiniz en güzel hediyelerdendir.

Gezi Eglence

Birbirinden farklı gezi ve diğer aktiviteler

Aileniz ile birlikte vakit geçirebileceğiniz harika gezi rotaları ve aktiviteler

Bisiklet Gezileri

İster Yürüyüş Yapın, İster Bisiklet Gezileri

Şile, ekolojik turizm açısında büyük imkanlara sahiptir. İstanbul’un en büyük ormanlarının bulunduğu Şile’de özellikle doğa yürüyüşü ve bisiklet sürüş aktivitelerinde bulunabilirsiniz. Bölgede ayrıca çeşitli alanlara dağılmış durumda ve keşfedilmeyi bekleyen onlarca mağara bulunmaktadır. Şile’nin çevre köylerine yapacağınız ziyaretlerde doğal köy ürünlerinden tatmayı unutmayın.

Şile Plajları

Deniz ve Güneş Keyfi

Şile’de şüphesiz yapılabilecek en popüler aktivite, plaj ve deniz keyfi. Şile’nin kumsallı iki plajı bulunmaktadır ve ilki Şile’nin giriş tarafında yer almaktadır. 60 km.lik sahil şeridine sahip Şile’de 10 km.lik kumsallar bulunmaktadır.

Bizi izlemeye devam edin

Güncellenmiş tekliflerimizden, etkinliklerimizden haberdar olun!

whatsapp